Relax & šport

Výhodná geografická poloha a čistá príroda ponúka návštevníkom Motela Skalka unikátne možnosti trávenia voľného času po celý rok. Zažite skvelú cyklistiku na Kysuciach, ktorá je vhodná  pre všetky vekové skupiny. Miestny zelený okruh v okolí obce Rudina cykloturistov prevedie chotárom okolitých obcí. Cyklotrasa Krásno nad Kysucou - Vychylovka má po celej svojej dĺžke asfaltový povrch. Patrí medzi nie veľmi náročné trasy. Ponúka nezabudnuteľné zážitky, zábavu a nádhernú prírodu. 

Vo Vychylovke sa nachádza Múzeum kysuckej dediny, kde nájdete typické kopaničiarske obydlia. Zároveň sa môžete previezť na Historickej lesnej železnici, ktorá premáva na kysucko-oravskom pomedzí. V obci Stará Bystrica sa určite zastavte pri Slovenskom orloji. Je jedným z najmladších a najpresnejších orlojov na celom svete a považuje sa za najväčšiu drevenú sochu na Slovensku.

Veľkú časť okresu zaberajú lesné porasty, ktoré sú tvorené prevažne ihličnatými lesmi. Kysuce disponujú nespočetným  množstvom ponúk na turistiku pre malých i veľkých. Nenechajte si ujsť nádherné výhľady, vôňu čerstvej trávy či žblnkot potôčika. Nezabudnuteľné pohľady zažijete na  kysuckých rozhľadniach, na vrchu Tábor nad Kysuckým Novým Mestom (697 m n. m.), na turistickej výhliadke na Veľkej Rači v obci Oščadnica (1 236 m n. m.) i na rozhľadni na Bobovci v obci Stará Bystrica (723 m n. m.).

Pre turistov a návštevníkov najmä v zimných mesiacoch je najväčším lákadlom lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica alebo Veľké Ostré. Nadšenci bežeckého a horského lyžovania tu nájdu „to pravé orechové“.  Beskydsko - Javornícka lyžiarska bežecká magistrála je najznámejšou na Kysuciach so svojou dĺžkou 54 km. Krásne prírodné prostredie a strojovo upravená trasa láka bežkárov z celého Slovenska.

Adrenalínoví nadšenci tu môžu navštíviť najdlhšiu bobovú dráhu v strednej Európe – Alpincaster, ktorej dĺžka je 1300 metrov . Určite sa zabavíte pri hraní golfu, na tenisových kurtoch či pri jazde na koni. Náučnou je návšteva kaštieľa v Radoli, ktorý je historickou pamiatkou zo 16. storočia.